Turizmus-vendéglátás (BSc) – DUÁLISAN IS
Alapképzés

Kiknek ajánljuk?

Azoknak, akik jó szervezők, tele vannak ötletekkel, nyitottak a világra. Szívesen megismernek más kultúrákat és szokásokat, természetesen mozognak nemzetközi közegben. Magánemberként is szívesen utaznak. Akik szívesen mutatják meg Magyarország természeti és kulturális értékeit honfitársaiknak és a külföldieknek egyaránt.

A szak sajátosságai:
nappali és levelező tagozatos alapképzés, államilag támogatott és költségtérítéses formában

A képzés időtartama: 8 félév (6 félév elméleti képzés és 2 félév szakmai gyakorlat)

Diploma megnevezése: közgazdász „turizmus-vendéglátás” alapszakon

A szak áttekinti a turizmus általános és módszertani kérdéseit és lehetővé teszi egy-egy szűkebb terület részletes tanulmányozását. A képzés közgazdasági alapozó ismeretekből, általános társadalomtudományi alapismeretekből, valamint szerteágazó szakmai ismeretekből áll.

A turizmus-vendéglátás alapszak elvégzésével a továbbtanulni vágyók a Pannon Egyetemen a vezetés és szervezés, számvitel, valamint közgazdasági elemző mesterszakokat választhatják.

Hol lehet ezzel a végzettséggel elhelyezkedni?

Felvételi tárgyak, az alábbi tárgyakból kettőt kell választani:

2023 Szeptemberében induló képzések önköltségének díja, félévenként: 295.000 Ft (2022-ben)

Tárgyelfogadás lehetősége:

Ha a következő középiskolák felsorolt képzéseire jársz, akkor Egyetemi Központunk a megszerzett ismeretek egy részét ezen a szakon beszámítja a felsőfokú tanulmányaidba, azaz 20-30 kreditnyi tárgyat el tudsz fogadtatni. A részletekről érdeklődj a középiskoládban vagy nálunk.

Kaposvári Szakképzési Centrum – Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola: Turisztikai technikus

Nagykanizsai Szakképzési Centrum – Thúry György Technikum: Turisztikai technikus

Siófoki Szakképzési Centrum – Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium: Turisztikai technikus

Veszprémi Szakképzési Centrum – SÉF Vendéglátás-Turizmus Technikum és Szakképző Iskola:

Letölthető tartalom: