Tele-ka-land

Cím:
Határ menti élmények, határtalan kalandok nevű

A pályázat fő célja
A régió magas potenciállal rendelkezik a természeti és kulturális értékek terén, amely erős bázist alkot a fenntartható turizmus fejlesztéshez és az ahhoz kapcsolódó tevékenységekhez. Mindamellett a régiót duális karakter is jellemzi: néhány alrégió (főként termálfürdős helyszínek) jól fejlettek, még nemzeti és EU-s szinten nézve is kiemelkedő eredményt hozva, ugyanakkor más területek meg messze a potenciáljukon alul teljesítenek, főleg az agrártelepülések, természeti és védett területek.

A projekt célja közös turisztikai termékek és szolgáltatások diverzifikációja a távolabbi agrártérségek kínálatának a turisztikai desztinációk kínálatába történő bevonásával.
További cél a térségben érdekeltek részére segítséget nyújtani a turisztikai szolgáltatásuk minőségének, hatékonyságának és versenyképességének növelése céljából, például hálózatépítéssel, klaszterizációval.

Partnerek:
Nagyrécse Község Önkormányzata
Magyarszerdahely Község önkrományzata
Turistično-Informativni center Moravske Toplice
Zavod za okolje in turizem Dobrovnik
Pannon Egyetem

Projekt összeg: