STEP

Cím:
Development of student trainee exchange program methodology for the Hungarian-Croatian cross-border region

A pályázat fő célja
A projekt partnerek egy háromnyelvű dokumentációs csomagok készítenek a szakmai gyakorlati csereprogram lehetőségeinek optimális módszertanáról, amely alapján egy pilot programot is indítanak: 10-10 tehetséges magyar és horvát hallgatónak lesz lehetősége részt venni a 10 hetes határon átnyúló csereprogramban. A programnak köszönhetően a hallgatók munkatapasztalattal gyarapodnak, megfelelő nyelvi készségekre tesznek szert, nyitottabbak lesznek idegen kultúrák felé, továbbá kapcsolatokat szerezhetnek a határ menti régióban. Mindezekkel a tapasztalatokkal és képességekkel a hallgatók nem csak a piacképes tudásukat és a munkaszerzési lehetőségeiket bővíthetik; a projekt hozzásegítheti őket egy határ másik oldalán fellelhető munka megszerzésében is.

Partnerek:
Pannon Egyetem