Recultivatur

Akroním: Recultivatur

Cím: A vallásokkal kapcsolatos kulturális értékeinkre épülő fejlesztési koncepciók beépítése a regionális, városi és vidékfejlesztési stratégiaalkotási folyamatokba

A pályázat fő célja
A RECULTIVATUR projekt fő célja az volt, hogy helyi tőke, humán erőforrások, infrastruktúra és szolgáltatások segítségével kiaknázza a terület kulturális vallási örökségét annak érdekében, hogy fejlessze a vallási turizmust és hozzájáruljon társadalmi és gazdasági jelentőségének növekedéséhez. A projekt keretében egy olyan szakértői csoport állt fel, amely célul tűzte ki, hogy a vallási-kulturális örökség, a helyi természeti és épített kincsek, emberi és tárgyi erőforrások és szolgáltatások együttes kihasználásával új munkahelyek jöjjenek létre, és az érintett területek élhetővé és vonzóvá váljanak nemcsak a turisták, de az ott lakók körében is. A kapott eredményeket felhasználva készült el Dél-kelet Európa Vallásturisztikai Általános Fejlesztési Modellje, amelynek megvalósulását a négy országban (Magyarországon, Romániában, Bulgáriában és Görögországban) létrehozni tervezett Helyi Vallásturisztikai Fejlesztési Ügynökségek tanulmányozzák. A Helyi Ügynökségek segítségével az egyes helyszíneken egyedi vallásturisztikai termékek kialakítására kerül sor. Az új termékek nemzetközi marketingjét a konzorcium is támogatja, cél, hogy a kialakított vallásturisztikai termékek az Európai Kulturális Utak listájára felkerüljenek.

Partnerek:
Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt.
Union of Municipalities in Val Vibrata
Chamber Of Commerce & Industry Of Xanthi
Burgas Regional Tourist Association
Lanciano Municipality