Kereskedelem és Marketing (BSc)
Alapképzés

Kereskedelem és marketing alapszakot Neked ajánljuk, ha…

Hol helyezkedhetsz el a Kereskedelem és marketing alapszakon szerzett diplomával?

A szakon megszerzett tudás alkalmassá tesz saját vállalkozás megtervezésére, elindítására és sikeres működtetésére is.

Felvételi tárgyak, érettségi követelmény

Kettőt kell választani: gazdasági ismeretek vagy egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy informatika vagy matematika vagy történelem vagy földrajz vagy egy szakmai előkészítő tárgy vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.

Képzési idő

6+1 félév
A szakmai gyakorlat időtartama és jellege: egy félév, a vállalati kereskedelmi és marketingfunkciókat megismertetni hivatott menedzser-asszisztensi gyakorlat.

Oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése

Közgazdász „Kereskedelem és marketing” alapképzési szakon

Tárgyelfogadás lehetősége:

Ha a következő középiskolák felsorolt képzéseire jársz, akkor Egyetemi Központunk a megszerzett ismeretek egy részét ezen a szakon beszámítja a felsőfokú tanulmányaidba, azaz 20-30 kreditnyi tárgyat el tudsz fogadtatni. A részletekről érdeklődj a középiskoládban vagy nálunk.

Kaposvári Szakképzési Centrum – Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola: Kereskedő és webáruházi technikus

Siófoki Szakképzési Centrum – Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium: Kereskedő és webáruházi technikus