HUHR/1901/2.2.1./0128 – “MonMur – Monitoring of surface and undergrand water in Medimurje and Zala county”

Projekt leírása:

A pályázat célja, hogy a térségben kialakított szakmai összefogás révén feltérképezze a Mura folyó illetve hozzá kapcsolódó figyelő kutak vízminőségi állapotát. A térségben a közös összefogás és szakmai együttműködés által történő regionális kutatási hálózati rendszer fejlesztése, ezáltal a határon átnyúló térség vízi környezetének védelme érdekében történő vízmintavételezések során nyert információk gyűjtése, megosztása szakemberekkel. A pályázat első szakaszában egy előzetes környezeti állapotfelmérés történik, melyből összefoglaló tanulmány kerül kidolgozásra, majd ezt követően kezdődik a Mura, valamint a figyelőkutak mintázása 1 éves periódusban s ezen eredmények kiértékelése. Az adatok kezelésére egy folyamatosan bővülő és aktualizálásra kerülő informatikai platform is kerül kidolgozásra.

Szerződés típusa: Támogatási szerződés

Projekt időtartalma: 2020.09.01-2022.07.31