Gépészmérnöki (BSc)
Alapképzés

Kiknek ajánljuk?

• azoknak, akik érdeklődnek a gépek és egyéb gépészeti berendezések, szerkezetek iránt
  • szívesen foglalkoznak a gyártási és egyéb technológiai folyamatokkal
  • szeretnének a gép és technológia tervezésével megismerkedni és választott szakmájuk kutatásába bekapcsolódni

A gépészmérnök szakos hallgatók az elméleti alapokon túl laboratóriumi mérésekkel, számítógéppel segített tervezéssel, adatfeldolgozással ismerkednek meg. A hallgatók a második év végén választhatják a logisztikai szakirányt, amelyben speciális tantárgyakat tanulnak.

gepesz

Hol lehet ezzel a végzettséggel elhelyezkedni?

A gépészmérnök végzettségű hallgatók a legkeresettebb diplomások közé tartoznak. Elhelyezkedési lehetőségeik a gazdasági élet termelő, szolgáltató és szakirányítási területein határtalanok, dolgozhatnak akár világszínvonalú cégek munkatársaként is.

Képzési formák: ALA, ALK*
A képzés időtartama: 7 félév

A PEN-en minden jogosult hallgatónak biztosítunk kollégiumi elhelyezést!

Felvételi tárgyak: az alábbi tárgyak közül kettőt kell választani : matematika és biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy.

Képzési napok levelezőn: péntek, szombat

Letölthető tartalom:

*ALA – Alap, levelező, Államilag támogatott