Fiatalok a helyi gazdaság fejlesztéséért

Horvát-magyar Területi Együttműködési Operatív Programra beadott pályázatok

Cím
Young people for the development of local economy (Fiatalok a helyi gazdaság fejlesztéséért) „HU-HR Development Academy” (HU-HR Fejlesztési Akadémia)

A páláyzat fő célja
A határtérségben komoly társadalmi és gazdasági problémát jelent, hogy a jól képzett fiatalok tanulmányaik után nem térnek vissza szülőhelyükre, elsősorban azért, mert nem találnak megfelelő munkahelyet. A projekt során 10 nagykanizsai és 10 csáktornyai fiatal diplomás vehet részt egy 2 féléves, levelező tagozatú, angol nyelvű projektmenedzsment képzésen, ahol olyan tudásra és képességekre tehetnek szert, amellyel eredeti szakmájukat kiegészítve hazai és nemzetközi projekteket generálhatnak a határtérség gazdasági fejlesztésének elősegítése érdekében. A közös képzés és tanulás olyan kapcsolatot alakít ki a hallgatók között, amelyek biztosítják a hosszú távú együttműködést. Kidolgozunk egy olyan e-learning tananyagot, amely a további fejlesztésekhez is támpontot nyújt.

Projekt összeg
213.073 EUR