Eco-hub

Akroním: Eco-hub

Cím: Információs és oktató öko-központ kis- és középvállalkozások támogatására hálózatok kialakításakor, innováció valamint környezetbarát termékek, eljárások és szolgáltatások fejlesztésekor és értékesítésekor

A pályázat fő célja
A SI-HU együttműködési területen észlelhető az erre a szakterületre szakosodott munkaerő hiánya, amely szolgáltatná a szükséges szakmai információkat, tapasztalatokat és ismereteket a környezetbarát termékek fejlesztése és fenntartható termelési eljárásokat illetőleg. A projekt keretében egy online információs és oktatási központ létrehozását tervezzük. Ez az ECO-HUB, mely az emberi erőforrások fejlesztésével, a környezetgazdálkodás és öko-innováció terén szerzett tudással erősíteni fogja a határon túli üzleti tevékenységeket, amely lehetővé teszi a nagyobb régiókkal való sikeres versenyképességet és ezáltal teljes mértékben realizálja a KKV-k fenntartható fejlesztését az érintett területen.

Partnerek:
Maribori Egyetem, Kémia és Vegyészmérnöki Kar – vezető partner
Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Nonprofit Kft.
Zala Megyei Kormányhivatal (Munkaügyi Központja)
Pannon Egyetem
Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara
Stájer Kereskedelmi Kamara (Szlovénia)