Sportfesztivál a PEN-en

SolarChallenge / Töltődj fel velünk! sportfesztivált rendeztünk a PEN-en, melynek célja volt, hogy a nap folyamán megpróbáljuk egy átlagos családi ház 90 percnyi energiaszükségletét előállítani! Ehhez segítségünkre volt a Soós Ernő Kutató-Fejlesztő Központ Megújuló Energiaforrások Kutatócsoportja, akik egy speciális számlálóprogramot is biztosítottak, hogy a megtett lépések alapján, valós időben követhessük a „megtermelt” energiát.
A rendezvényen 350 középiskolás és álatlános iskolás diákot sikerült – szó szerint – megmozgatni :), illetve csatlakoztak a kezdeményezéshez a PEN kollégái és hallgatói is.
Közös bemelegítés után tollasozhattak, táncolhattak, birkózhattak, ugrókötelezhettek a résztvevők, sőt sorversenyen is gyarapíthatták a lépések számát és ezáltal a megtermelt energiát.

Az egész napos mozgás arra volt elég, hogy a kívánt energia kicsivel több, mint a felét termeljük meg.

Köszönjük a részvételt: Batthyány Lajos Gimnázium, Thúry György Technikum, Mező Ferenc Gimnázium, Piarista Iskola, Cserháti Sándor Kollégium és Technikum, Zrínyi Miklós Általános Iskola

A rendezvényt a Loco- Motiv Közösségi Alapítvány támogatta.