TÁMOP 4.1.1.F

TÁMOP 4.1.1.F „A Pannon Egyetem képzéseinek és szolgáltatásainak munkaerő-piaci igényekre alapozott fejlesztése a társadalom és a gazdaság szolgálatában”

  • A Kampusz mind az oktatási, kutatási és pályázati tevékenysége során szorosan együttműködik az anyaintézménnyel, így „A Pannon Egyetem képzéseinek és szolgáltatásainak munkaerő-piaci igényekre alapozott fejlesztése a társadalom és a gazdaság szolgálatában” című projektben is.
    A projekt keretében kampuszunk négy fő tevékenységre fókuszál:
  • Intézményi és hallgatói szolgáltatások fejlesztése, melynek keretében részben a középfokú oktatási intézmények tanulói számára szervezünk pályaválasztási felkészítőket és biztosítunk különböző önismereti és pályaorientációs szolgáltatásokat. Ezt kiegészítve kérdőíves felmérést végzünk a középiskolai hallgatók körében továbbtanulási szándékaikról és a képzéseink ismertségéről. Másrészt pedig a jelenleg is a Kampuszon tanuló hallgatók számára biztosítunk tanácsadást a lemorzsolódó elkerülése és a jobb beilleszkedés, esetleg felzárkóztatás érdekében. Ez utóbbi programot több mentor közreműködésével valósítjuk meg.
  • A felsőoktatásban kooperatív duális és moduláris képzési programok fejlesztése érdekében egy szakmai kapcsolattartó segít elmélyíteni a gyakorlati képzőhelyekkel való regionális együttműködést, s szakmai látogatásokat, üzleti találkozókat szervez a nagykanizsai és környéki intézményekkel. Ezen túlmenően a tehetségmenedzsmentre is kiemelt figyelmet fordítunk, melynek keretében a Penge Program kiterjesztése zajlik a Műszaki Informatikai Kar és a Mérnöki Kar nagykanizsai hallgatói felé. A hallgatók a program keretében részt vehetnek különböző egyetemi kutatásokban és rendezvényeken, így éles környezetben szerezhetnek szakmai tapasztalatokat.
  • Rendszeres munkacsoportokat, találkozókat és szakmai rendezvényeket bonyolítunk le a projekt keretében annak érdekében, hogy a nagykanizsai gazdasági szereplők, valamint az önkormányzat, illetve kamara igényei alapján alakulhasson a Nagykanizsai Kampusz képzési, kutatási és projekt palettája.
  • A projekt keretében informatikai jellegű, szakmai középiskolai versenyt szervezünk a térség diákjai számára. A PENdroid verseny célja a korosztály fejlesztése és versenyeztetése a napjainkban divatos és keresett Androidos alkalmazások programozása és a játékfejlesztés területén. Továbbá egy tájékoztató fórumot is szervezünk az érintett középiskolások bevonásával, ahol az egyetem és a Kampusz képzéseivel, továbbtanulási lehetőségeikkel ismerkedhetnek meg.

További információ: 
    Dr. Tóth-Kaszás Nikoletta 
    kaszas.nikoletta@uni-pen.hu
    +36-93-502-913